Yazar : M. Turhan Tan
Yayıncı : Çağrı Yayınları
Kategori : Tarihî Romanlar
Fiyat: 20.00   Liste Fiyatı : 25.00
Ürün Satışta. % 20 İndirim
Bu üründen 940 adet satılmıştır.
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod-ISBN : 9789754541748
Yayın Tarihi : 2010-05-28
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı :
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 408
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 210
Basım Yeri : İstanbul
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Osmanlı ordusunun II. Viyana Kuşatması'ndan galip gelebilecek durumdayken hezimete uğrayarak dönüşü, gerileme devrine girilmesine neden olmuştur. Viyana Dönüşü'nde bu önemli kuşatma ağırlıklı olmak üzere; yapılan diğer savaşlar, IV. Mehmet'in padişahlığı ve tahttan indirilmesi ayrıntılı şekilde anlatılmaktadır.

Tarihî olayları gerçeklere uygun olarak eşsiz betimlemeler ile okuyucularına nakleden M. Turhan Tan, bu defa sizleri duraklama döneminin son evresine tanık edecektir.

M. Turhan Tan Kimdir?
Tarihî roman yazarı M. Turhan Tan, I. Abdülhamid'in kızı Hibetullah Sultan'la evlenen Alâeddin Paşa'nın torunlarından, İstinaf Mahkemesi Reisi Ahmet Fethi Bey'in oğludur. Sivas mebusluğu dâhil birçok önemli siyasi ve idari görevlerde bulunan Tan, 1922'den sonra yalnızca yazmakla meşgul oldu. Tarihî romanları döneminin gazetelerinde tefrika edildi, bir kısmı Almanca, Fransızca ve Yunancaya çevrildi.

Çağrı Yayınları olarak; okuyucusunu Yemen çöllerinde dolaştıran, Hint denizlerinin fırtınalı dev dalgaları üzerinde yüzdüren, Topkapı Sarayı'nın loş koridorlarında dönen entrikalarla heyecanlandıran M. Turhan Tan'ın elli yılı aşkın süredir yayınlanmayan romanlarını tozlu raflardan indirip gün yüzüne çıkarmaktan kıvanç duyuyoruz.

Okuyucu Yorumları