Yazar : M. Turhan Tan
Yayıncı : Çağrı Yayınları
Kategori : Tarihî Romanlar
Fiyat: 20.00   Liste Fiyatı : 25.00
Ürün Satışta. % 20 İndirim
Bu üründen 1000 adet satılmıştır.
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod-ISBN : 9789754541663
Yayın Tarihi : 2010-05-13
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 424
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 210
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Tarihî roman yazarı M. Turhan Tan bu eserinde; entrikaları, zekâsı, cesareti ve ihtiraslarıyla ün salmış Hürrem Sultan'ı tarihî belgeler ile anlatıyor. İki sadrazamın öldürülmesine, Şehzade Mustafa'nın katline yol açan ve iki oğlu arasında felaketi doğuran bir kıskançlığı hazırlayan; Kanuni Sultan Süleyman'ın nikâhlı eşi, II. Selim'in annesi Hürrem'in hayatını bir solukta okuyacaksınız.

M. Turhan Tan Kimdir?
M. Turhan Tan, I. Abdülhamid'in kızı Hibetullah Sultan'la evlenen Alâeddin Paşa'nın torunlarından, İstinaf Mahkemesi Reisi Ahmet Fethi Bey'in oğludur. Sivas mebusluğu dâhil birçok önemli siyasi ve idari görevlerde bulunan Tan, 1922'den sonra yalnızca yazmakla meşgul oldu. Tarihî romanları döneminin gazetelerinde tefrika edildi, bir kısmı Almanca, Fransızca ve Yunancaya çevrildi.

Çağrı Yayınları olarak; okuyucusunu Yemen çöllerinde dolaştıran, Hint denizlerinin fırtınalı dev dalgaları üzerinde yüzdüren, Topkapı Sarayı'nın loş koridorlarında dönen entrikalarla heyecanlandıran M. Turhan Tan'ın elli yılı aşkın süredir yayınlanmayan romanlarını tozlu raflardan indirip gün yüzüne çıkarmaktan kıvanç duyuyoruz.


Okuyucu Yorumları