Yazar : M. Turhan Tan
Yayıncı : Çağrı Yayınları
Kategori : Tarihî Romanlar
Fiyat: 16.00   Liste Fiyatı : 20.00
Ürün Satışta. % 20 İndirim
Bu üründen 980 adet satılmıştır.
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod-ISBN : 9789754541809
Yayın Tarihi : 2010-06-02
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı :
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 296
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 140 X 210
Basım Yeri : İStanbul
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Tarihî roman yazarı M. Turhan Tan eserinde, tarihin gördüğü en büyük askerî ve siyasi dehalardan biri olarak kabul edilen Timur'un hayatı anlatıyor. M. Turhan Tan'ın akıcı ve okuyucusunu her bir sayfada meraklandıran üslubu ile hem Timur'un hayatını öğrenecek hem de kitabı büyük bir keyifle bitireceksiniz.

M. Turhan Tan Kimdir?
Tarihî roman yazarı M. Turhan Tan, I. Abdülhamid'in kızı Hibetullah Sultan'la evlenen Alâeddin Paşa'nın torunlarından, İstinaf Mahkemesi Reisi Ahmet Fethi Bey'in oğludur. Sivas mebusluğu dâhil birçok önemli siyasi ve idari görevlerde bulunan Tan, 1922'den sonra yalnızca yazmakla meşgul oldu. Tarihî romanları döneminin gazetelerinde tefrika edildi, bir kısmı Almanca, Fransızca ve Yunancaya çevrildi.

Çağrı Yayınları olarak; okuyucusunu Yemen çöllerinde dolaştıran, Hint denizlerinin fırtınalı dev dalgaları üzerinde yüzdüren, Topkapı Sarayı'nın loş koridorlarında dönen entrikalarla heyecanlandıran M. Turhan Tan'ın elli yılı aşkın süredir yayınlanmayan romanlarını tozlu raflardan indirip gün yüzüne çıkarmaktan kıvanç duyuyoruz.

Okuyucu Yorumları