Format Kitap
Barkod 9789754541694
Yayın Tarihi 2010-05-21
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 328
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Basım Yeri İstanbul

Emeği Geçenler :
Yazar   : M. Turhan Tan

Akından Akına, vahşiliği ve sadistliği ile tanınan Eflak Voyvodası Vlad'ın insanlığa yaptığı işkenceler ile başlamaktadır. Özellikle Türkleri işkence ile öldürmek Kazıklı Voyvoda için bir tutkuya dönüşmüş; öyle ki Kara Murat'ı, öz kardeşi Mustafa'ya şişletip ateşte çevirterek öldürtmüştür. Akıncı Mustafa'nın intikamı acı olacaktır.

M. Turhan Tan okuyucuları, bu sefer, Fatih Sultan Mehmet döneminde tarihî bir yolculuğa çıkıyor.

M. Turhan Tan Kimdir?
Tarihî roman yazarı M. Turhan Tan, I. Abdülhamid'in kızı Hibetullah Sultan'la evlenen Alâeddin Paşa'nın torunlarından, İstinaf Mahkemesi Reisi Ahmet Fethi Bey'in oğludur. Sivas mebusluğu dâhil birçok önemli siyasi ve idari görevlerde bulunan Tan, 1922'den sonra yalnızca yazmakla meşgul oldu. Tarihî romanları döneminin gazetelerinde tefrika edildi, bir kısmı Almanca, Fransızca ve Yunancaya çevrildi.

Çağrı Yayınları olarak; okuyucusunu Yemen çöllerinde dolaştıran, Hint denizlerinin fırtınalı dev dalgaları üzerinde yüzdüren, Topkapı Sarayı'nın loş koridorlarında dönen entrikalarla heyecanlandıran M. Turhan Tan'ın elli yılı aşkın süredir yayınlanmayan romanlarını tozlu raflardan indirip gün yüzüne çıkarmaktan kıvanç duyuyoruz.

devamını oku..
Kategori : Tarihî Romanlar
Bu üründen 935 adet satılmıştır.
% 20
indirim
40.00
Liste Fiyatı : 50.00
Kazancınız : 10.00
Temin Süresi : 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim