Format Kitap
Barkod 9789754541847
Yayın Tarihi 2010-06-10
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 162
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Basım Yeri İstanbul

Emeği Geçenler :
Yazar   : M. Turhan Tan

Tarihî roman yazarı M. Turhan Tan, Tarihî Musahabe'de III. Sultan Mehmed'ten Deli İbrahim'e, Sadrazam Ali Paşa'dan Mustafa Reşit Paşa'ya, Nabi'den Babür'e ve daha birçok Osmanlı devlet adamına ilişkin 52 tarih sohbetini paylaşıyor. Bu sohbetler belki güldürecek, belki şaşırtacak; ama mutlaka okuyucularının ufkunu açacaktır.

M. Turhan Tan Kimdir?
M. Turhan Tan, I. Abdülhamid'in kızı Hibetullah Sultan'la evlenen Alâeddin Paşa'nın torunlarından, İstinaf Mahkemesi Reisi Ahmet Fethi Bey'in oğludur. Sivas mebusluğu dâhil birçok önemli siyasi ve idari görevlerde bulunan Tan, 1922'den sonra yalnızca yazmakla meşgul oldu. Tarihî romanları döneminin gazetelerinde tefrika edildi, bir kısmı Almanca, Fransızca ve Yunancaya çevrildi.

Çağrı Yayınları olarak; okuyucusunu Yemen çöllerinde dolaştıran, Hint denizlerinin fırtınalı dev dalgaları üzerinde yüzdüren, Topkapı Sarayı'nın loş koridorlarında dönen entrikalarla heyecanlandıran M. Turhan Tan'ın elli yılı aşkın süredir yayınlanmayan romanlarını tozlu raflardan indirip gün yüzüne çıkarmaktan kıvanç duyuyoruz.

devamını oku..
Kategori : Tarihî Romanlar
Bu üründen 945 adet satılmıştır.
% 20
indirim
20.00
Liste Fiyatı : 25.00
Kazancınız : 5.00
Temin Süresi : 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim