Format Kitap
Barkod 9789754541670
Yayın Tarihi 2010-05-13
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 328
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : M. Turhan Tan

Korfu valisinin kızı olarak dünyaya gelen Venedikli güzel Bafa, Korfu'ya giderken Osmanlı korsanlarının eline geçmiş ve Şehzade Murat'ın haremine alınmıştır. Şehzadeyi kendine âşık etmiş, III. Murat sultan olduğunda o da saraydaki baş kadın olmuştur. O, sırf hazineler düzmek ve saltanat zevkini azami ölçüde tatmak hırsıyla kanlı entrikalar çevirirken Osmanlı tarihi kara sayfalarla dolmuş, devlet işleri ağlanacak bir hâle girmiştir. M. Turhan Tan'ın akıcı üslubuyla kaleme aldığı bu kitap kendisini bir solukta okutacak, eşsiz betimlemeleriyle Safiye Sultan'ı aklınızdan çıkaramamanıza neden olacaktır.

M. Turhan Tan Kimdir?
Tarihî roman yazarı M. Turhan Tan, I. Abdülhamid'in kızı Hibetullah Sultan'la evlenen Alâeddin Paşa'nın torunlarından, İstinaf Mahkemesi Reisi Ahmet Fethi Bey'in oğludur. Sivas mebusluğu dâhil birçok önemli siyasi ve idari görevlerde bulunan Tan, 1922'den sonra yalnızca yazmakla meşgul oldu. Tarihî romanları döneminin gazetelerinde tefrika edildi, bir kısmı Almanca, Fransızca ve Yunancaya çevrildi.

Çağrı Yayınları olarak; okuyucusunu Yemen çöllerinde dolaştıran, Hint denizlerinin fırtınalı dev dalgaları üzerinde yüzdüren, Topkapı Sarayı'nın loş koridorlarında dönen entrikalarla heyecanlandıran M. Turhan Tan'ın elli yılı aşkın süredir yayınlanmayan romanlarını tozlu raflardan indirip gün yüzüne çıkarmaktan kıvanç duyuyoruz.

devamını oku..
Kategori : Tarihî Romanlar
Bu üründen 999 adet satılmıştır.
% 20
indirim
36.00
Liste Fiyatı : 45.00
Kazancınız : 9.00
Temin Süresi : 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim