Yazar : M. Turhan Tan
Yayıncı : Çağrı Yayınları
Kategori : Tarihî Romanlar
Fiyat: 16.00   Liste Fiyatı : 20.00
Ürün Satışta. % 20 İndirim
Bu üründen 990 adet satılmıştır.
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod-ISBN : 9789754541731
Yayın Tarihi : 2010-04-28
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 288
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 210
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Krallar Avlayan Türk, biri çocuk toplam yedi Türk'ün yüzerek Rumeli topraklarına ulaşıp Dimetoka Kalesi, Edirne ve Sofya'yı ele geçirmelerini anlatır. Bu fetihlerin ortak özellikleri, hiç kan dökülmeden, sadece akıl oyunları ile gerçekleşmiş olmalarıdır. Romanı okurken romandaki kahramanların şahsında Türklerin bir orduya bedel zekâsına hayran kalacak, M. Turhan Tan sanki yanı başınızdaymış gibi hissedeceksiniz.

M. Turhan Tan Kimdir?
Tarihî roman yazarı M. Turhan Tan, I. Abdülhamid'in kızı Hibetullah Sultan'la evlenen Alâeddin Paşa'nın torunlarından, İstinaf Mahkemesi Reisi Ahmet Fethi Bey'in oğludur. Sivas mebusluğu dâhil birçok önemli siyasi ve idari görevlerde bulunan Tan, 1922'den sonra yalnızca yazmakla meşgul oldu. Tarihî romanları döneminin gazetelerinde tefrika edildi, bir kısmı Almanca, Fransızca ve Yunancaya çevrildi.

Çağrı Yayınları olarak; okuyucusunu Yemen çöllerinde dolaştıran, Hint denizlerinin fırtınalı dev dalgaları üzerinde yüzdüren, Topkapı Sarayı'nın loş koridorlarında dönen entrikalarla heyecanlandıran M. Turhan Tan'ın elli yılı aşkın süredir yayınlanmayan romanlarını tozlu raflardan indirip gün yüzüne çıkarmaktan kıvanç duyuyoruz.

Okuyucu Yorumları