Format Kitap
Barkod 9789754541854
Yayın Tarihi 2010-06-14
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 152
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Basım Yeri İstanbul

Emeği Geçenler :
Yazar   : M. Turhan Tan

Avrupa Notları, M. Turhan Tan'ın İstanbul'dan başlayan; sırasıyla Almanya, Belçika, İngiltere ve son olarak Paris seyahatini anlatan gezi yazılarıdır. Kitapta bu ülkelerin tarihi, mimarisi, sanatı ve edebiyatı hakkında bilgiler verilmiş; gezip görülen yerler ayrıntılı bir şekilde tasvir edilmiş; ayrıca yolculuk sırasında ziyaret edilen diğer ülkelerden de kısa kısa bahsedilmiştir.

Avrupa Notları, okuyucularını yazar ile birlikte Avrupa'ya seyahate çıkaran, sürükleyici bir eserdir.

M. Turhan Tan Kimdir?
Tarihî roman yazarı M. Turhan Tan, I. Abdülhamid'in kızı Hibetullah Sultan'la evlenen Alâeddin Paşa'nın torunlarından, İstinaf Mahkemesi Reisi Ahmet Fethi Bey'in oğludur. Sivas mebusluğu dâhil birçok önemli siyasi ve idari görevlerde bulunan Tan, 1922'den sonra yalnızca yazmakla meşgul oldu. Tarihî romanları döneminin gazetelerinde tefrika edildi, bir kısmı Almanca, Fransızca ve Yunancaya çevrildi.

Çağrı Yayınları olarak; okuyucusunu Yemen çöllerinde dolaştıran, Hint denizlerinin fırtınalı dev dalgaları üzerinde yüzdüren, Topkapı Sarayı'nın loş koridorlarında dönen entrikalarla heyecanlandıran M. Turhan Tan'ın elli yılı aşkın süredir yayınlanmayan romanlarını tozlu raflardan indirip gün yüzüne çıkarmaktan kıvanç duyuyoruz.

devamını oku..
Kategori : Anı - Gezi
% 20
indirim
24.00
Liste Fiyatı : 30.00
Kazancınız : 6.00
Temin Süresi : 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim