Format Kitap
Barkod 9789754541823
Yayın Tarihi 2010-06-08
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 288
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Basım Yeri İstanbul

Emeği Geçenler :
Yazar   : M. Turhan Tan

Her bir sayfasında merak uyandıran Cinci Hoca, Deli İbrahim olarak bilinen I. İbrahim'in padişahlığının ilk gününden başlar. Deli İbrahim'in sıkıntılarını almak üzere saraya çağrılan bir üfürükçü, kıvrak zekâsı ile önce Deli İbrahim'i sonra bütün sarayı avucunun içine alır. Romanı okurken bir padişahın devlet işlerini bırakıp bütün vaktini kadınlarla geçirmesine tanık olacak ve bir cinci hocanın koskoca bir imparatorluğu nasıl etkilediğine şaşıracaksınız.

M. Turhan Tan Kimdir?
Tarihî roman yazarı M. Turhan Tan, I. Abdülhamid'in kızı Hibetullah Sultan'la evlenen Alâeddin Paşa'nın torunlarından, İstinaf Mahkemesi Reisi Ahmet Fethi Bey'in oğludur. Sivas mebusluğu dâhil birçok önemli siyasi ve idari görevlerde bulunan Tan, 1922'den sonra yalnızca yazmakla meşgul oldu. Tarihî romanları döneminin gazetelerinde tefrika edildi, bir kısmı Almanca, Fransızca ve Yunancaya çevrildi.

Çağrı Yayınları olarak; okuyucusunu Yemen çöllerinde dolaştıran, Hint denizlerinin fırtınalı dev dalgaları üzerinde yüzdüren, Topkapı Sarayı'nın loş koridorlarında dönen entrikalarla heyecanlandıran M. Turhan Tan'ın elli yılı aşkın süredir yayınlanmayan romanlarını tozlu raflardan indirip gün yüzüne çıkarmaktan kıvanç duyuyoruz.

devamını oku..
Kategori : Tarihî Romanlar
Bu üründen 997 adet satılmıştır.
% 20
indirim
33.60
Liste Fiyatı : 42.00
Kazancınız : 8.40
Temin Süresi : 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim