Yazar : M. Turhan Tan
Yayıncı : Çağrı Yayınları
Kategori : Romanlar
Fiyat: 9.60   Liste Fiyatı : 12.00
Ürün Satışta. % 20 İndirim 
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod : 9789754541830
Yayın Tarihi : 2010-06-03
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı :
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 200
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 210
Basım Yeri : İstanbul
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Kadın Avcısı; yüzlerini hatta resimlerini bile görmedikleri, asla tanımadıkları kadınlara mektup yazarak ilan-ı aşk etme hastalığı bulunan Süruri Bey ve halı taciri Yadigâr'ın hayatını ve hâdiselerin onları nasıl cezalandırdığının hikâyesini anlatmaktadır.

Kadın Avcısı; M. Turhan Tan'ın eşsiz anlatımıyla kendini bir solukta okutacak, okuyucularını acındırırken güldürecek, güldürürken acındıracaktır.


M. Turhan Tan Kimdir?
Tarihî roman yazarı M. Turhan Tan, I. Abdülhamid'in kızı Hibetullah Sultan'la evlenen Alâeddin Paşa'nın torunlarından, İstinaf Mahkemesi Reisi Ahmet Fethi Bey'in oğludur. Sivas mebusluğu dâhil birçok önemli siyasi ve idari görevlerde bulunan Tan, 1922'den sonra yalnızca yazmakla meşgul oldu. Tarihî romanları döneminin gazetelerinde tefrika edildi, bir kısmı Almanca, Fransızca ve Yunancaya çevrildi.

Çağrı Yayınları olarak; okuyucusunu Yemen çöllerinde dolaştıran, Hint denizlerinin fırtınalı dev dalgaları üzerinde yüzdüren, Topkapı Sarayı'nın loş koridorlarında dönen entrikalarla heyecanlandıran M. Turhan Tan'ın elli yılı aşkın süredir yayınlanmayan romanlarını tozlu raflardan indirip gün yüzüne çıkarmaktan kıvanç duyuyoruz.

Okuyucu Yorumları