Format Kitap
Barkod 9789754540598
Yayın Tarihi 2000-01-01
Yayın Dili Türkçe - Osmanlıca
Orjinal Adı
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 208
Kapak Karton
Kağıt Şamua
Boyut 120 X 195
Basım Yeri İstanbul

Emeği Geçenler :
Çevirmen   : Abdullah Uçman - Şerife Ünlü Kurt
Yazar   : Tevfik Fikret

Çocuklar için yazılan şiirlerden meydana gelen Şermin, Yenileşme dönemi Türk şiirinin kurucularından biri kabul edilen Tevfik Fikret'in ölümünden önce yayımlanan son eseridir.

Kitapta yer alan şiirler; genç yaşta ölen kız kardeşinin kızı Şermin'den ve uzun süre Tevfik Fikret'in yakın çevresinde bulunan II. Meşrutiyet devrinin tanınmış eğitimcilerinden Mustafa Sâtı Bey'in kurduğu Yuva adını taşıyan yeni okulun neşe ve hayat dolu çocuklarından alınan ilhamla yazılmıştır.

Bu kitaptaki şiirler; şairin önceki eseri Halûk'un Defteri'nde yer alan şiirlerinden dil, vezin ve şekil bakımından farklı, ancak fikir bakımından benzerlikler göstermektedir. Halûk'un Defteri'nde geliştirilen ve Tevfik Fikret'in öteden beri özlemini duyduğu yeni insan tipinin burada çocuk terbiyesine uygulanması söz konusudur. Çocuk psikolojisine uygun tarzda yazılan kitaptaki şiirler, hemen her çocuğun kolayca okuyup anlayabileceği bir dil ve ifadeyle kaleme alınmıştır.

Bu eser; Osmanlı Türkçesi tıpkıbasımı, çeviri yazısı ve bugün kullanımı azalmış kelimelerin metindeki anlamlarını içeren bir sözlükçesi ile birlikte yayıma hazırlanmıştır.

devamını oku..
Bu üründen 930 adet satılmıştır.
% 20
indirim
32.00
Liste Fiyatı : 40.00
Kazancınız : 8.00
Temin Süresi : 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim