Format Kitap
Barkod 9789754540581
Yayın Tarihi 2014-01-01
Yayın Dili Türkçe - Osmanlıca
Orjinal Adı
Baskı Sayısı 4.Baskı
Sayfa Sayısı 1040
Kapak Karton
Kağıt Şamua
Boyut 120 X 195
Basım Yeri İstanbul

Emeği Geçenler :
Yazar   : Tevfik Fikret
Çevirmen   : Abdullah Uçman, Hasan Akay

1978 yılından beri Türk kültür ve edebiyatıyla ilgili kaynak eserleri tıpkıbasım suretiyle neşreden yayınevimiz, 2001 yılında yeni Türk şiirinin kurucularından biri kabul edilen Tevfik Fikret'in yıllardır aranan ünlü eseri Rübâb-ı Şikeste'nin de tıpkıbasımını yayımlamıştı.

O tarihten bugüne gelinceye kadar gerek öğrenci, gerekse araştırmacı kesiminden gelen talepler doğrultusunda yayınevimiz şimdi de, büyük şairin 90. ölüm yıldönümü münasebetiyle, Rübâb-ı Şikeste'nin ikisi bir arada hem yeni, hem de eski harflerle tıpkıbasımını birlikte sunmaktadır.

Bilindiği gibi; Rübâb-ı Şikeste'nin daha önceki tarihlerde yeni harflerle çeşitli neşirleri yapılmıştır; ancak bizim yayımladığımız elinizdeki baskı, daha önce yapılan bütün baskıların Prof. Dr. Abdullah Uçman tarafından gözden geçirilerek her türlü eksiklik ve hataların giderildiği, aslına daha uygun bir baskı özelliği taşımaktadır.

Rübâb-ı Şikeste'nin bu baskısına, Târîh-i Kadîm ve Rübâb'ın Cevâbı eserlerinin tıpkıbasımları ve çeviri yazıları ile birlikte, baskıda geçen hemen bütün kelime ve tamlamaları içine alan oldukça geniş bir lügatçe de eklenmiştir.

devamını oku..
Bu üründen 700 adet satılmıştır.
% 20
indirim
22.22
Liste Fiyatı : 27.78
Kazancınız : 5.56
Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.