Format Kitap
Barkod 9789754542172
Yayın Tarihi 2013-05-03
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 416
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Basım Yeri İstanbul

Emeği Geçenler :
Yazar   : Mehmet Nuri Yardım

Roman sanatının Türkiye'de geçirdiği aşamaları ve ulaştığı gerçek yeri romancılardan öğrenmek pekâlâ mümkün. Romancılar Konuşuyor kitabı bu anlamda bir rehber niteliği taşıyor. Türkiye'de son iki yüzyılın roman tarihinden kesitlerin bulunduğu kitapta romancılar, yetiştikleri dönemi, yazıya başlayış mâceralarını, ustalarını, romanlarının uyandırdığı yankıları ve bıraktıkları izleri anlatıyorlar. Mehmet Nuri Yardım'ın 35 yıllık gazetecilik birikimi, bu kitaba yansıyor. Yazar, yaşayan romancılarla bire bir röportaj gerçekleştirirken, Türk romanının kilometre taşları olan şahsiyetler hakkında çalışma yapmış uzmanlarla da görüşüyor.

Okuyucu bir bakıma romanımızın genel bir serüvenini bu kitaptan temin edebiliyor. Kitap, Türk roman sanatının doğuşunu, gelişimini ve bulunduğu çizgiyi öğrenmek isteyenler ile ustaları daha yakından tanımak isteyen genç romancılar için başvurulması gereken bir kaynak hüviyetinde.
Yazarların anlattıkları ilginç hâtıralar, kitaba bir hikâye tadı katarken samimi dil ve yaşanmış tecrübeler, gençler için yararlı ve yol gösterici oluyor.

Roman yazmaya çalışanların bir hayli faydalanacağı ve dersler çıkaracağı bir kitap elinizdeki Romancılar Konuşuyor.

devamını oku..
Kategori : Söyleşi
% 20
indirim
33.60
Liste Fiyatı : 42.00
Kazancınız : 8.40
Temin Süresi : 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim