Yazar : Özlem Ağar
Yayıncı : Çağrı Yayınları
Kategori : Tasavvufî Eserler
Fiyat: 9.60   Liste Fiyatı : 12.00
Ürün Satışta. % 20 İndirim
Favorilere Ekle
Etiketler : TASAVVUFÎ ESERLER
Format : Kitap
Barkod-ISBN : 9789754542653
Yayın Tarihi : 2015-09-03
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı :
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 136
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 210
Basım Yeri : İstanbul
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Mevlana Sultanü'l-evliyâ Kutbü'l-efrâd Şeyh Mehmet Pehlivanlı Hazretleri şeyhine intisap ettiği ilk günden itibaren kâmil bir mürşit olarak vazifeye başlamıştır. Şeyh Nâzım Kıbrısî Hazretleri'yle tanışmalarının üçüncü gününde icazetini almış ve hocasının Evladım! Kayseri'ye git, dergâhını aç, hizmetine orada devam et. Bizim sana söyleyecek sözümüz yoktur, seni Allah seçmiş, sen tamamsın inşallah. emri üzerine Kayseri'de hizmete başlamıştır.

Kayseri'de Erciyes Dağı'nın eteklerinde kurduğu sade ve mütevazı dergâhında sohbetleri ile nice ölü kalpleri diriltmiş, binlerce insan tasavvufla huzura ermiştir. Şeyh Mehmet Pehlivanlı Hazretleri'nin bir nazarı hidayet vesilesi, duâsı insanlara şifa reçetesidir.

Efendimiz (s.a.v) bir hadis-i şerifinde: Ashabım gökteki yıldızlar gibidir. Hangisine uyarsanız hidayete kavuşursunuz. buyurur.

Şeyh Mehmet Pehlivanlı Hazretleri, 21. yüzyılın kutup yıldızlarındandır; onu tanıyıp nasihâtlerini dinleyenler, dünya ve âhiret saadetine ermişlerdir. Allah'tan aldığı irşad vazifesiyle İslâm'a hizmet etmekte, ahir zamanda şeytanın ve nefsin tuzağından insanları kurtarıp cennet ve Cemâlüllah'a götüren Hak yoluna dâhil olmaları için tebliğ görevini îfa etmektedir.
Müridin El Kitabı adlı bu kitabımız seyr-i sülûk yolunda insanlara yol göstermek maksadıyla hazırlanmış ilmî ve edebî bir eserdir.

Okuyucu Yorumları