Format Kitap
Barkod 9789754542653
Yayın Tarihi 2015-09-03
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 136
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Basım Yeri İstanbul

Emeği Geçenler :
Yazar   : Özlem Ağar

Mevlana Sultanü'l-evliyâ Kutbü'l-efrâd Şeyh Mehmet Pehlivanlı Hazretleri şeyhine intisap ettiği ilk günden itibaren kâmil bir mürşit olarak vazifeye başlamıştır. Şeyh Nâzım Kıbrısî Hazretleri'yle tanışmalarının üçüncü gününde icazetini almış ve hocasının Evladım! Kayseri'ye git, dergâhını aç, hizmetine orada devam et. Bizim sana söyleyecek sözümüz yoktur, seni Allah seçmiş, sen tamamsın inşallah. emri üzerine Kayseri'de hizmete başlamıştır.

Kayseri'de Erciyes Dağı'nın eteklerinde kurduğu sade ve mütevazı dergâhında sohbetleri ile nice ölü kalpleri diriltmiş, binlerce insan tasavvufla huzura ermiştir. Şeyh Mehmet Pehlivanlı Hazretleri'nin bir nazarı hidayet vesilesi, duâsı insanlara şifa reçetesidir.

Efendimiz (s.a.v) bir hadis-i şerifinde: Ashabım gökteki yıldızlar gibidir. Hangisine uyarsanız hidayete kavuşursunuz. buyurur.

Şeyh Mehmet Pehlivanlı Hazretleri, 21. yüzyılın kutup yıldızlarındandır; onu tanıyıp nasihâtlerini dinleyenler, dünya ve âhiret saadetine ermişlerdir. Allah'tan aldığı irşad vazifesiyle İslâm'a hizmet etmekte, ahir zamanda şeytanın ve nefsin tuzağından insanları kurtarıp cennet ve Cemâlüllah'a götüren Hak yoluna dâhil olmaları için tebliğ görevini îfa etmektedir.
Müridin El Kitabı adlı bu kitabımız seyr-i sülûk yolunda insanlara yol göstermek maksadıyla hazırlanmış ilmî ve edebî bir eserdir.

devamını oku..
Etiketler : TASAVVUFÎ ESERLER
Kategori : Tasavvufî Eserler
% 20
indirim
14.40
Liste Fiyatı : 18.00
Kazancınız : 3.60
Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.