Format Kitap
Barkod 9789754542097
Yayın Tarihi 2012-07-17
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 176
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 125 X 195
Basım Yeri İstanbul

Emeği Geçenler :
Yazar   : Murat Koçak

Meleksel Dokunuşlar gönül yağmurlarının toprağa kavuşmasıdır. Mânânın misk-i amber yaymasıdır, derin bir sükûnet içerisinde hayata. Meleksi bir temastır her yağmur tanesinin tene dokunuşu; çünkü yağmur tanelerini bir melek indirir gökyüzünden.

Meleksel Dokunuşlar kalbin ritmik atışıdır kelimeler denizinde. Her atış bir var oluşun anahtarıdır. Yürür sayfalarca benliğimize. Aşk olur, hüzün olur, sevinç olur, toplanır avuç içlerinde bir dua olur; mahpushane damında dertli ozanın türküsü olur, ameliyat masasındaki kardeşe mesafeleri yok eden yakınlığı olur.

Meleksel Dokunuşlar bir şiirdir satırları aşıp okyanuslara karışan. Gönül telinin edep notasında durmadan tınlayan. Sessizlik içinde çağlayan zamana bir im koymaktır edebîce. Olmak için ölmek; ölmek için olmak gerektiğini bilen duyuşun sesidir.

Meleksel Dokunuşlar melekleri çağırmaktır hayatın kirlenen sokaklarına. Meleklerden yana taraf olmaktır bir dağ gibi. Onurdan ve haysiyetten, merhamet ve adaletten, namustan ve güzel ahlaktan, sevgiden ve aşktan yana meleklerle beraber olmaktır. Melekçe düşünerek dokunmaktır hayatın her zerresine usulca.

Meleksel Dokunuşlar dünya çölünde sürgün kalmış, ateşi imtihanların en çetini olarak bilmiş, yağmura sevgilinin merhametiyle kavuşmuş, ruhunu balçıktan bir bedenle örtmüş insanın, hayata dair yüksek sesle okunması gereken anlatısıdır.

Meleksel Dokunuşlar hepsi hepsi bir kitaptır, içinde kelimelerin çağladığı... Okuyanların yüreklerine ırmakların aktığı... Bir yazıya sığdırılamayacak kadar derin bir iç çekişin serencamıdır hepsi.

devamını oku..
Etiketler : DENEME
Kategori : Deneme
% 20
indirim
17.60
Liste Fiyatı : 22.00
Kazancınız : 4.40
Temin Süresi : 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim