Format Kitap
Barkod 9789754540017
Yayın Tarihi 1992-01-01
Yayın Dili Arapça
Orjinal Adı
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 23000
Kapak Ciltli
Kağıt 1.Hamur
Boyut 175 X 245
Basım Yeri İstanbul

Emeği Geçenler :
Yazar   : Kolektif

Bu eserde Kur'ân-ı Kerîm'den sonra dinimizin en büyük kaynağı olan Peygamberimiz'in (s.a.v.) bütün hadislerinin Arapça aslı ve şerhleri yaklaşık 22.000 sayfa, 23 ciltlik külliyât hâlinde bir arada bulunmaktadır.

Kütüb-ü Sitte denilince akla gelen eserler; Sahih-i Buhari, Sahih-i Müslim, Sünen-i Ebi Davud, Sünen-i Tirmizi, Sünen-i Neseî ve Sünen-i İbn Mace'dir. Ancak bazı hadis âlimleri altıncı kitap olarak Sünen-i İbn Mace yerine Sünen-i Darimî'yi, bazıları da İmam-ı Malik'in Muvatta'sını kabul ediyorlar.

Bu ihtilaflar göz önüne alınarak, Sünen-i Darimî ile Muvatta da ilk altı kitaba eklenmiştir. Ayrıca el-Mu'cemü'l-Müfehres li Elfâzı'l-Hadisi'n Müsned tarzındaki yegâne kaynağı olması sebebiyle Ahmed İbn Hanbel'in Müsned'i de eklenmek suretiyle dokuz büyük hadis kitabı kısaca Kütüb-ü Sitte ve Şerhleri adıyla yayınlanmaktadır.

KÜTÜB-Ü SİTTE ve ŞERHLERİ'NİN ÖZELLİKLERİ

1- SAHİH-İ BUHARÎ: II. Abdülhamid Han'ın özel emriyle Matbaa-i Âmire'nin Mehmed Zihnî Efendi'ye tashih ve şerh ettirerek uzun seneler üzerinde çalışıp neşrettiği ve dünyada Mehmed Zihnî Efendi Tabı diye bilinen sekiz ciltlik Matbaa-i Amire nüshası, el-Mu'cem'ül-Müfehres li-Elfâzı'l-Hadisi'n-Nebevî'ye göre numaralandırılmış, ayrıca her cildin sonuna bâb indeksleri konulmuş, bütün ciltlerin bablarının alfabetik fihristi yapılmış, hadis başlangıçlarına göre alfabetik hadis fihristi eklenmiş, tamamı 2496 sayfa, üç cilt halinde Çağrı Yayınları özel nüshasıdır.

2- SAHİH-İ MÜSLİM: el-Mu'cemü'l-Müfehres li-Elfâzı'l-Hadisi'n-Nebevî'ye göre numaralandırılmış, özel surette bab ve hadis fihristleri yapılmış, Nevevî şerhi özetlenerek dipnot halinde eklenmiş, tamamı 2960 sayfa üç cilt halindedir.

3- SÜNEN-İ EBÎ DAVUD: İmam Hattabî şerhi el-Mu'cem'ül-Müfehres li-Elfâzı'l-Hadisi'n-Nebevî'ye göre numaralandırılmış, özel bab ve hadis fihristleri yapılmış, tamamı 3968 sayfa beş cilt halinde Çağrı Yayınları özel nüshasıdır.

4- SÜNEN-İ TİRMİZÎ: el-Mu'cemü'l-Müfehres li-Elfâzı'l-Hadisi'n-Nebevî'ye numaralandırılmış, sonuna bab ve hadis fihristleri eklenmiş, tamamı 3270 sayfa üç cilt halindedir.

5- SÜNEN-İ NESEÎ: İmam Suyutî şerhi ve imam Sindî haşiyesi, el-Mu'cemü'l-Müfehres li-Elfâzı'l-Hadisi'n-Nebevî'ye göre numaralandırılmış, bab ve hadis fihristleri yapılmış, hadisleri numaralandırılmış, tamamı 2992 sayfa iki cilt halinde Çağrı Yayınları özel nüshasıdır.

6- SÜNEN-İ İBN MACE: el-Mu'cemü'l-Müfehres li-Elfâzı'l-Hadisi'n-Nebevî'ye göre numaralandırılmış, bab ve hadis fihristleri yapılmış, tamamı 1552 sayfa iki cilt halindedir.

7- SÜNEN-İ DARİMÎ: el-Mu'cemü'l-Müfehres li-Elfâzı'l-Hadisi'n-Nebevî'ye göre numaralandırılmış, fihristleri yapılmış, tamamı 950 sayfa tek cilt halinde Çağrı Yayınları özel nüshasıdır.

8- MUVATTA: el-Mu'cemü'l-Müfehres li-Elfâzı'l-Hadisi'n-Nebevî'ye göre numaralandırılmış, bab ve hadis fihristleri yapılmış, tamamı 1064 sayfa bir cilt halindedir.

9- MÜSNED: el-Mu'cemü'l-Müfehres li-Elfâzı'l-Hadisi'n-Nebevî'ye göre hazırlanırken esas alınan ve el-Mu'cemü'l-Müfehres li-Elfâzı'l-Hadisi'n sayfa numaralarını verdiği orijinal nüsha, tamamı 2928 sayfa üç cilt halinde Çağrı Yayınları özel nüshasıdır.

devamını oku..
% 20
indirim
1,040.00
Liste Fiyatı : 1,300.00
Kazancınız : 260.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim