Format Kitap
Barkod 9789754542400
Yayın Tarihi 2014-11-08
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı
Baskı Sayısı 7.Baskı
Sayfa Sayısı 426
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195
Basım Yeri İstanbul

Emeği Geçenler :
Yazar   : Mehmet Nuri Yardım

Son zamanlarda çok gergin bir toplum olup çıktık. Gülmeyi, tebessüm etmeyi unuttuk âdeta. Ufak bir şeye bile hemen sinirleniyor, kızıyoruz. Çabucak geriliyoruz. Konuşmalarımız tartışmaya, tartışmalarımız kavgaya dönüşüyor. Hâlbuki hoşgörüyle yoğrulan bir medeniyetin çocuklarıyız. Nasrettin Hoca, Keloğlan, Karagöz, Meddah, Evliya Çelebi, nüktedan şair ve yazarlarımız, yüzyıllar boyunca insanımızın daha neşeli olması için zekâlarını seferber ettiler. Mizah sanatımız, üstat nüktedanlar aracılığıyla elden ele, dilden dile, gönülden gönüle akıp gitti. Zamanla duruldu, inceldi ve tefekkürümüzün aynası oldu. Edebiyatımızın nükteleriyle tanınan isimlerinden 11'inin kapakta yer aldığı kitapta, 234 şair, yazar, kültür ve sanat adamı arasında geçen 981 nükte bulunuyor.

Mehmet Nuri Yardım tarafından kaleme alınan mizah üçlemesinin (Edebiyatımızın Güleryüzü, Tarihimizin Güleryüzü, Mizahın İzahı) ilk kitabı olan ve büyük ilgi görüp yedinci baskısı yapılan Edebiyatımızın Güleryüzü, adına uygun olarak edebiyatımızın ve kültürümüzün sevimli çehresini ortaya çıkarıyor. Okuyucu, âşinâ olduğu isimlerin samimi edâlarına tanıklık ediyor. Maskesiz ve yalın dünyalarında zevkli ve renkli olduğu kadar anlamlı ve düşündürücü bir zihin yolculuğuna çıkıyor.

Meraklılarına geçmişten keyifli anlar yaşatan Edebiyatımızın Güleryüzü, bilhassa mizahtan hoşlananların bir başucu kitabı olarak kütüphanelerindeki seçkin yerini alıyor.

devamını oku..
Kategori : Mizah
% 20
indirim
56.00
Liste Fiyatı : 70.00
Kazancınız : 14.00
Temin Süresi : 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim